אלבום למטבעות.
    אלבום לשטרות.
    אלבום בולי ישראל.
    אלבום למעטפות.
היסטוריה: פורצלן מייסן
 רקע כללי פורצלן מייסן:
 

המילה העברית לפורצלן היא חרסינה, שילוב המילה חרס וסין שהן ביטוי למקור ההיסטורי של החומר.

פורצלן מייסן נחשב לאחד הפורצלנים האיכותיים ביותר בתעשיית הפורצלן האירופאי כולה.

לאחר נסיונות רבים וממושכים הצליחו הכימאים שעבדו בשירותו של הקיסר אוגוסטוס ה-3  מסקסוניה ליצור פורצלן דומה לפורצלן הסיני המפורסם.

מפעלי מייסן ייצרו פיגורות שונות: דמויות  בני אצולה, איכרים, חיות וכדומה, בסצינות שונות הלקוחות מחיי היום יום, מהמיתולוגיה היוונית, אלגוריות, וכן כלים דקורטיביים שימושיים כגון: מנורות בעלות קנים, מערכות כלי אוכל, שעונים,  אגרטלים ועוד, חלק מהכלים בגוון לבן וחלקם נצבעו בצבעים מרהיבים.

פורצלן מייסן נחשב למבוקש מאוד בקרב אספנים בכל רחבי תבל ומקשט טירות, מוזיאונים ובתי עשירים, ונאסף כחפץ נוי אומנותי יוקרתי וכן כהשקעה.
 
  אנו קונים: פורצלן מייסן, בובות, ווזה, חיות, קבוצות, שעונים וכדומה, אופן התשלום: מזומן בחנות ובאוירה נעימה - נא לתאם מראש - 03-6205921.
 
 Huge 20th century Meissen porcelain  פורצלן מייסן – המאה ה-20
   
לחץ להגדלה.
 
MEISSEN MEISSEN MEISSEN MEISSEN
 

שנת 1709 סומנה כאחת מהשנים המרעישות בתחום המדע והמסחר ב-300 השנים האחרונות, וצויין כאבן דרך עוצר נשימה שהנחה והביא את ג'והן פרידריך בוטגר למסע שבו גילה את הפורצלן האירופאי הלבן.

סודות הפורצלן היו ידועות לסינים עוד מהמאה ה-7 לספירה במשך כ-1000 שנים וסימל את העולם המיסתורי של המזרח הרחוק, עולם שהיה סגור בפני ההרפתקן האירופאי ומחפשי התגליות.

אין פלא שהשליטים האירופאים היו מלאי התפעלות והתלהבות מ"הזהב הלבן" עד כדי שליחת מרגלים לסין לגילוי הנוסחה המופלאה, פרטים בודדים החלו לחלחל לאירופה בסוף המאה ה- 13 ובעלי מלאכה החלו בפיענוח הנוסחה ובמסע גילוי אחר תכולתה שבשיאה הגיעו לגילוי סוגי חרסינה שונות כ"מג'וליקה" וה"בון צ'יינה" היה זה בחצרו של אוגוסטוס החזק שליטה של סקסוניה, יחד עם זאת המסע לא הסתיים כאן מאחר וסודות הפורצלן תומנים במידה רבה את יכולת השריפה שלה, במינרלים שבה ובטמפרטורת ההתכה.

שנת 1710 היתה השנה שבא הוחל ייצור הפורצלן האיכותי האמיתי בטירתו של אלברצ'צבורג במייסן שבגרמניה, אשר בה פורצלן אירופאי ראשון נולד.

 

אומנים רבים באו בדרכו של בוטגר ושמו את חותמם האישי בייצור ובפיתוח הפורצלן של מייסן אם בייצור הפורצלן עצמו ואם בפיסול הדמויות או בציורים ועיטורי הפורצלן שנעשו בכל צבעי הקשת ולבן ושימוש בעיטורי זהב ובטכניקות שנשמרו בסוד במרתפים.

בין האומנים שהיו במייסן היה אחד ושמו ג'ון גרגורי האורד, צייר ומומחה בתחום הצבעים אשר פיתח כ-10,000 סוגים שונים של שימוש בצבעים על פורצלן שבחלקם עדיין משתמשים במייסן עד עצם היום הזה.

ג'ון קנדלר היה פסל מחונן ולא שיגרתי אשר עבד במייסן, קנדלר עיצב ופיסל פיגורות, פסלים, כלי שולחן אשר נשארו 300 שנה לאחר ייצורם וחלקם נמצאים במוזיאונים, בתי אצולה ומלוכה.

הרבה בזכות שני אומנים אלו ניתן אף היום לייצר שוב את המודלים שהם תכננו לפני כ-300 שנים על כל העושר והצבעים והיופי.

התקופה של קנדלר האורד, תקופת הבארוק המאוחרת, תקופתו של באך והרוקוקו ותקופתו של מוצארט יכול בהחלט להיחשב כתקופה של שנות הזהב של היצירה.

במהלך שנות הקמת המפעל המוקדמות הכיר המנהל דאז ג'ון מלכיאור סטיינברוק בצורך להגן על הפורצלן מחיקויים, והחרבות הכחולות המוצלבות ניצבעו תחת הגלזורה כסימן היכר של פורצלן מייסן וניתן לציין שחיקויי מייסן המוקדמים והמאוחרים נבדלים גם באיכותם הירודה לעומת המקור.

במהלך השנים ייוצר במייסן עשרות אלפי סוגים שונים של מוצרים מבחר שכזה הוא עצום לכל הדעות וניתן למצוא אותם גם היום במכירות פומביות בארץ ובעולם לרוב.

 
עדכונים
אנו קונים מטבעות ומדליות כסף וזהב מתוצרת הארץ והעולם
בתשלום מיידי.

אנו קונים במזומן תכשיטים וכלי כסף גם ישנים או שבורים.

אנו מבצעים הערכות לביטוח ע"י שמאי ומעריך מוסמך.

אפשרות לטרייד אין בתכשיטי זהב ומטבעות.

אנו קונים זהב ישן, משומש, שבור, בלוי, במזומן בחנות ובאוירה נעימה.
 
 


מידע ידידותי למשתמש
מחירי זהב און-ליין -מקודד

מה השעה כעת בעולם

תכשיטים היסטוריה

מטבעות שווי והסטוריה

חדשות ועוד...

 

טל"ח
 
כל הזכויות שמורות ©